Jediné, co je horší než nečíst knihu za poslední tři měsíce, je žádnou knihu nepřečíst a myslet si, že to nevadí.    ( Jim Rohn )
Reklamy pouze

Můj malý archív zážitků z knihovny

15. června 2011 v 17:49 | studentka |  V knihovně
V této rubrice si můžete přečíst, co všechno ráda dělám v knihovně, dozvíte se, co jsem zažila loni v srpnu na praxi a jak jsem se seznámila s mými oblíbenými "kolegy" knihovníky. Jedná se o archív článků z mého původního blogu, který je nyní dost zanedbáván, ale hodlám to v nejbližší době napravit.
Tady je první z knihovnických článků:

DALŠÍ PERNÝ DEN

10. srpna 2010 v 21:52 | Juliana |
Někteří z vás jsou už jistě zvědaví,jaký byl můj první den praxe v knihovně.
Přišla jsem na půl osmou.V té době otevírají.Musela jsem ještě pár minut čekat před zamčeným vchodem.Pak mi přišel otevřít jeden ze zaměstnanců,jenž mi byl později představen jako můj vedoucí praxe.Poradil mi,ať jdu vchodem pro zaměstnance do oddělení katalogizace.Tam se mě ujala jedna paní.Posadila jsem se za stůl a trochu si s ní popovídala a ujasnila některé věci kolem mé praxe.Pak jsem si musela přečíst několik papírů týkajících se bezpečnosti práce.Moc mě to sice nezajímalo,ale patřilo to k tomu.Musela jsem to pak samozřejmě podepsat.
Potom mě provedla po budově a představila mě několika lidem.Někteří říkali,že budou rádi,když jim to tam trochu omladím.Nakonec jsme došli až do půjčovny pro dospělé,kde mi byl tedy představen můj vedoucí praxe.Zatím tam byl sám.Kolegyně měly přijít až kolem půl deváté.Až už měl posilu,mohl si odskočit za mnou a trochu si se mnou promluvit a vysvětlit mi různé věci.Opět jsem byla provedena a představena.Dostala jsem univerzální klíč,abych se dostala tam,kam potřebuju.Odložila jsem si věci.Najednou jsem se ocitla za výpůjčním pultem.Samozřejmě mi ve všem radili a pomáhali.Většinou jsem jen půjčovala knihy a přebírala knihy vrácené.Bylo to fajn.S těmi kódy se celkem dobře pracuje.Občas však došlo k nějakému zádrhelu.Například jeden pán si omylem sbalil knížku,kterou jsem nestihla načíst do počítače.No to je fuk.Až ty knížky,měl jich několik,bude vracet,už tam pravděpodobně nebudu.A chybička se vloudí vždycky,ne?Chybiček bylo sice víc,ale na první den praxe dobrý výkon.Nikdy dřív jsem tohle nedělala.
Taky jsem byla s jednou kolegyní zařazovat vrácené knížky.Později jsem byla vyslána sama.Trvalo mi to docela dlouho,ale to oddělení je obrovské a není snadné hledat podle abecedy ta správná místa pro uložení knih.Je to docela zabíračka.Ale aspoň jsem si chvíli odpočinula od toho zástupu lidí.
Dokonce mi volala paní,co jsem u ní zařizovala tuto praxi.Chtěla po mě tu smlouvu.Měly jsme spolu určitou dohodu,protože škola mi dělala problémy se smlouvou.Mám ji dodat dodatečně.Musela jsem proto dnes psát maila paní doktorce z naší školy,co má tohle na starosti.Snad mi zase nebude dělat další problémy.
Taky jsem se pana vedoucího,kterému můžu mimochodem tykat,zeptala,jestli tu náhodou nemají knížky Sever a Jih.K mé radosti jej měli.A tak jsem po praxi ještě zašla do regálu,kde jsem ty knížky při zařazování objevila.Prostě jsem je musela prolistovat a pár řádků přečíst.Už se nemůžu dočkat,až mi přijdou ty moje objednané.
Tahle praxe je super,i když pořád jsem nesvá.Musím si zvyknout.Ale rozhodně mě to baví a to je moc dobře.Zítra smím přijít až na půl devátou.Dnes jsem tam byla do čtyř a zítra tedy až do pěti.V pohodě,aspoň můžu vstávat až o půl sedmé.Hodinka spánku k dobru.
Uvidím,co mi přinese zítřejší den.Určitě se zase alespoň v kostce zmíním.
To je ode mě dnes vše.Spát ale ještě rozhodně nejdu.

Postupně přibudou články další. Mám jich v archívu spoustu a budu pracovat i na dalších. Někteří, co mě znají z dřívějšího blogu, tento článek už pravděpodobně četli, ale je spousta z Vás, co mě ještě neznají a můžou se toho o mě dost dozvědět.

studentka
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama