Jediné, co je horší než nečíst knihu za poslední tři měsíce, je žádnou knihu nepřečíst a myslet si, že to nevadí.    ( Jim Rohn )
Reklamy pouze

Co je internet?

11. června 2011 v 19:29 | studentka |  Internet a jeho využití
INTERNET je celosvětová počítačová síť pracující na základě protokolů TCP/IP, které umožňují komunikaci mezi veřejnými a soukromými sítěmi, na různých typech komunikačních médií a různých technických platformách.

INTERNET V ČR:

Česká republika byla poprvé k internetu připojena dne 13. února 1992 skrze Vysoké učení technické v Praze.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR schválilo projekt, kterým se zavázalo připojit k internetu všechny vysoké školy. Ty společně s Akademií věd ČR založili v roce 1996 sdružení CESNET ( Czech Educational and Scientific Network ), které mělo za úkol provozovat a rozvíjet páteřní počítačovou síť ČR. V dnešní době je tato síť nazývána CESNET 2 a nabízí na páteřních trasách přenosové rychlosti v řádu gigabitů za sekundu. K síti se mohou připojit všechny instituce a domácnosti, pokud splní podmínky užití sítě.
V roce 1996 vznikl první český komerční server Seznam.cz. Se sloganem " seznam, najdu tam, co neznám" dochází k obrovskému nárůstu uživatelů českého internetu. Připojení k síti se stalo čím dál běžnější součástí života každého občana.
Snižující se náklady na provoz internetu mají za následek zvyšování počtů koncových zákazníků.

( čerpáno z přednášek pana Mgr. Jana Matuly )
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama