Jediné, co je horší než nečíst knihu za poslední tři měsíce, je žádnou knihu nepřečíst a myslet si, že to nevadí.    ( Jim Rohn )
Reklamy pouze

2. Kapitola - Dokonalý doplněk ( 3 )

22. června 2011 v 13:29 | studentka |  Četba na pokračování
"Má rád, když ho vezmeme do náručí a pohoupeme ho," vysvětlila jsem Mary a něžně jí ho podala. "Ne, radši leží na zádech. Ano, takhle. Jako miminko."
"Půlkilové miminko."
"Podle mě ani tolik neváží."
Kotě pohnulo ocasem a uvelebilo se Mary v náručí. Nejen že instinktivně důvěřovalo zaměstnancům knihovny - jak se ukázalo, věřilo prostě všem.
"Ach Vicki," vydechla Mary. "Ten je tak úžasně roztomilý. Jak se jmenuje?"
"Zatím mu říkáme Dewey. Po Melvillovi Deweym, tom slavném knihovníkovi. Ale ještě jsme se nerozhodli, jak se bude jmenovat doopravdy."
"Nazdárek, Dewey. Jakpak se ti v knihovně líbí?" Dewey se Mary podíval do tváře a pak si opřel hlavu o její paži. Mary na mě s úsměvem pohlédla. "Klidně bych ho takhle držela celý den."
Ale celý den ho samozřejmě nedržela. Zase mi ho vrátila a já ho odnesla za roh. Tam už na nás čekali všichni mí kolegové. "Šlo to dobře," informovala jsem je. "Jednu jsme přesvědčili, zbývá ještě tak deset tisíc."
Pozvolna jsme začali Deweyho představovat pár stálým návštěvníkům knihovny, o kterých jsme věděli, že mají kočky rádi. Byl pořád ještě slabý, a tak jsme jim ho vždycky opatrně položili přímo do náruče. Hned druhý den dorazila Marcie Muckeyová. Okamžitě se do Deweyho zamilovala. I Mike Baehr a jeho žena Peg ho zbožňovali od první chvíle. "Je to báječný nápad," řekli mi a mě to moc potěšilo - obzvlášť proto, že Mike seděl v knihovní radě. Pat Jonesová a Judy Johnsonová prohlásily, že je Dewey rozkošný. Ve Spenceru byly celkem čtyři Judy Johnsonové, dvě z nich chodily pravidelně do knihovny a obě byly z Deweyho nadšené. Jak velké je vlastně město, které má deset tisíc obyvatel? Dost velké na to, aby tam byly čtyři Judy Johnsonové, tři krámy s nábytkem, dvě hlavní ulice se semafory, ale jenom jedno panské sídlo. Kterému nikdo neřekne jinak než "Panské sídlo". Typická Iowa - žádný povyk, žádné přibarvování skutečnosti, jenom jenom prostá fakta.
O týden později se Deweyho příběh objevil na titulní stránce místních novin Spencer Daily Reporter pod titulkem "Předoucí překvapení - knihovna ve Spenceru získala dokonalý doplněk!" Článek na půl stránce popisoval Deweyho zázračnou záchranu a dokreslovala ho barevná fotografie maličkého zrzavého koťátka ležícího nahoře na starodávném lístkovém katalogu a zírajícího plaše, leč sebejistě do objektivu.

pokračování příště

( autor Vicki Myron a Bret Witter - Dewey - kocour z knihovny, který okouzlil celý svět )
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama